Tigers News · District 15-3A Jr. High Track Meet Results-7th Grade Boys Claim Championship


7th Grade Boys won the meet with 108.333 points.
200M Dash – Will Henderson,III, 2nd; Jacolby Johnson, 4th; Jacori Johnson, 6th
400M Dash – Ethan Shaddix, 1st(1:02.92); Jacori Johnson, 4th
800M Dash – Jacolby Johnson, 2nd; Luis Ballesteros, 3rd; Alex Simpson, 4th
4×1 Relay – Jaquilan Kelly, Jonathan Johnson, Will Henderson,III, Skylar Smith, 1st(51.95)
4×2 Relay – Jaquilan Kelly, Ethan Shaddix, Will Henderson, III, Skylar Smith, 1st(1:49.91)
4×4 Relay – Luis Ballesteros, Jacori Johnson, Ethan Shaddix, Jaquilan Kelly, 2nd
Long Jump – Will Henderson, III, 2nd
Top Ten Finishers:
Will Henderson, III finished 2nd with 26 points; Ethan Shaddix finished 6th with 19 points
 
7th Grade Girls finished 3rd with 90.5 points.
100M Dash – Chrishlyn Boyd, 1st(13.53); Stormie Akinsuroju, 5th
200M Dash – Miracle Harper, 4th; Aaryana Wallace, 6th
300 Hurdles – Destiny Gholston, 5th
4×1 Relay – Stormie Akinsuroju, Aaryana Wallace, Harmony Tunstle, Chrishlyn Boyd, 1st(54.46)
4×2 Relay – Stormie Akinsuroju, Aaryana Wallace, Miracle Harper, Jalaysia Holloman, 3rd
4×4 Relay – Miracle Harper, Jalaysia Holloman, Harmony Tunstle, Chrishlyn Boyd, 2nd
Long Jump – Stormie Akinsuroju, 3rd; Chrishlyn Boyd, 6th
Shot Put – Stormie Akinsuroju, 2nd
High Jump – Aaryana Wallace, 2nd; Jalaysia Holloman, 5th
Top Ten Finishers:
Stormie Akinsuroju finished 5th with 24 points; Chrishlyn Boyd finished 8th with 20 points
8th Grade Boys finished 7th with 33 points.
100M Dash – Casabry Gilbert, 3rd; Jayden Wallace, 5th
2400M Run – Ashton Hale-Fields, 4th; Corey Miller, 6th
4×1 Relay – Ty Byrd, Casabry Gilbert, Jayden Wallace, D’Corian Wright, 2nd
Shot Put – Jayden Wallace, 4th
8th Grade Girls finished 5th with 57 points. (We still have 3 races with incomplete results.)
100M Dash – results incomplete
200M Dash – results incomplete
100 Hurdles – LaDaysha Jimmerson, 5th; results incomplete
300 Hurdles – Toni McCellon, 2nd; Ahziyah Anderson, 3rd
4×1 Relay – Ahziyah Anderson, Ja’Khyra Connor, Alexis Williams, Kylah Haley, 4th
4×2 Relay – Kylah Haley, DeAsia Williams, Toni McCellon, Alexis Williams, 2nd
4×4 Relay – Lucy Bello, Denim Hayes, LaDaysha Jimmerson, Briana Sanchez, 6th
Long Jump – Ja’Khyra Connor, 5th
High Jump – Toni McCellon, 1st(4’11”); Alexis Williams, 5th
Pole Vault – Kylah Haley, 6th
Top Ten Finishers:
Toni McCellon finished 2nd with 22 points